2005 yılında İstanbul tarihi yarımadada perakende mağazası olarak faaliyete başlayan “ADN iç ve dış ticaret” ünvanıyla “Myth Arts” markasıyla el yapımı dekoratif ve hediyelik eşya seramik ürünleriyle kısa sürede ihracata başladı. Artan talep ve kalitede inovasyon hedefi ile 2012 yılında Kütahya’da üretimin ilk adımları atılarak firma ünvanı “Aydın El Sanatları” olarak değiştirildi.

Üretim çerçevesinde gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları kapsamında dekoratif amaçlı üretilen Kütahya ve İznik çinileri geleneksel canlılık ve parlaklığından ödün vermeden kurşunsuz, sofra kullanımına uygun olarak üretilmeye başlandı.

2016 yılında Kütahya 1.Organize Sanayi Bölgesinde kurulan tesis ile çamur üretiminden sevkiyata kadar süren üretim süreci aynı çatı altında toplandı. Sağlanan kapasite artışı ile geleneksel üretim teknikleriyle tamamen sofra kullanımına uygun yüksek kalitedeki ürünleri ile kendi alanındaki tek firma haline gelirken aynı zamanda geleneksel el yapımı üretim konusunda sektörünün en büyük firması haline gelmiştir. “Myth Arts” markası ile el yapımına dayalı üretim ile klasik çini sanatını yaşatma ve geliştirme adına çaba harcıyor ve sosyal sorumluluk adına kadınların iş hayatına kazandırılması ve iş imkanlarının yaratılması konusunda aktif rol oynuyor.

2017 itibari ile firma yaptığı üretimin %90’lık kısmını her yıl 20’den fazla ülkeye ihraç edilmekte ve türk el sanatlarının büyüleyici güzelliği tüm dünyaya tanıtılmaktadır.

INSTAGRAM AKIŞIMIZ